Chůze

Rádi byste zhubli a vůbec se vám nedaří? Odpověď může být i jednoduchá. Jedním z nejlepších pomocníků při hubnutí může být chůze, která je docela podceňovaná. Chůze má nespočet dalších výhod, mezi které patří například dobrý vliv na naši páteř (což je velice cenné, protože i já patřím mezi lidi, kteří trpí bolestmi zad) nebo i blahodárný vliv na naše psychické rozpoložení (na procházce si zkrátka, jak se říká, vyčistíte hlavu).

Chůzí se shazuje mnoho kalorií, i když se to nemusí na první pohled vůbec zdát.
procházka ve dvou.jpg

Mám pro vás super typ! Je to typ na dovolenou, která je velice levná, ale poskytne vám zážitek a skvělou zkušenost do života, na kterou budete vzpomínat ještě hodně dlouho. Jedná se poutnickou cestu Španělskem, která se jmenuje El camino de Santiago. Tato cesta je téměř celou dobu podél moře a po cestě rostou stromy s ovocem, které jsou určeny přímo pro poutníky. Podél cesty jsou také pítka s pitnou vodou. Cena ubytoven je velice přívětivá – 1 noc stojí od 1 do 10 eur, přičemž vám v některých dají i výbornou večeři. Na této dovolené tedy hodně chodíte, méně jíte – takže pravděpodobně zhubnete a navíc ušetříte i mnoho peněz, takže dovolená snů.

Pokud říkáte, že nemáte čas ani na své povinnosti/ přebytek peněz, natož na dovolenou, můžete zvolit jinou alternativu – můžete například chodit do práce a z práce pěšky místo toho, abyste jezdili autem.

Nejvíce důležité je vybrat si zdravý způsob hubnutí, protože například při drastických dietách hrozí vrácení váhy na původní a to ve velice krátké době.
růžové boty.jpg

 Závěrem napíši, že po chůzi podvědomě touží každý z nás – a celkově po pohybu, takže bychom si ho neměli odpírat a měli bychom našemu tělu dopřát tolik, kolik potřebuje. Můžete hned teď vyrazit na krásnou procházkou třeba s vaši rodinou, přáteli nebo dětmi. Taková procházka je příjemné zpestření obyčejného dne, jako je ten dnešní.