Jo, jo, Casio!

Mít za minulého režimu hodinky nebylo nic neobvyklého. Ovšem aby to nebyly nějaké ty obyčejné Primky nebo sovětské divy, které dokázaly uběhnout hodinu za třicet minut, ale přímo zázrak jménem digitálky Casio, to už tak obvyklé nebylo. Ba bylo to přímo neobvyklé.
hodinky g-shock
Protože k tomu, aby tehdy člověk něco takového měl, bylo potřeba tuzexové nebo devizové konto. Nebo nějaká ta konvertibilní měna nebo bony, tedy tuzexové koruny, se kterými člověk mohl jít nakupovat do Tuzexu. Což tehdy bylo synonymum luxusu, a to navzdory tomu, že se tu tradovalo i vyprávění jakéhosi údajného asijského obchodníka, jemuž se v moři potopila loď s elektrotechnikou, kterou už se prý následně chystal nechat sešrotovat, ale nakonec se mu ji přece jenom na poslední chvíli podařilo ještě prodat právě jakési pochybné československé firmě jménem Tuzex.
Což ale nic nemění na tom, že ty tuzexové digitálky byly něco. Hodinky Casio, které dokázaly mimo jiné přehrát i sedm melodií a sloužily třeba i jako budík a stopky. A po stisknutí příslušného čudlíku dokonce svítily.
Prostě to byla skvělá věc, jakou mi všichni spolužáci záviděli. A důvod k závisti se najde určitě i dnes.
krabička na hodinky
Protože i dnes jsou synonymem něčeho lepšího, kvalitního, pokrokového a světoznámého, za co se rozhodně vyplatí si i nějakou tu korunu připlatit.
Protože hodinky Casio, to není žádný laciný šunt, nic z toho, o čem se říká „venku huj, uvnitř fuj“. To je celá řada kvalitních strojků, z nichž si vybere každý bez ohledu na požadovanou velikost, funkce či jiný parametr. A navzdory tomu, že se nejedná o nic podřadného, nejsou ani ty ceny nikterak přemrštěné, něco takového si může dovolit kdekdo z nás. Klidně i někdo, kdo jde ke dnu, čímž myslím potápěče, protože jsou takové hodinky kromě jiného i voděodolné. Tyto klidně dokážou i měřit tep a mají i krokoměr, díky němuž víme nejen to, jak kvapí čas, ale i to, jak kvapíme my sami.
Prostě Casio bylo, je a určitě i bude synonymem pro něco výjimečného, dokonalého. Byť jedno by se této firmě přece jenom vytknout dalo. A sice to, že navzdory širokému sortimentu hodinek mezi těmito dosud nenajdete ten zřejmě nejznámější luxusní model. Hodinky s vodotryskem.