Slovinsko – země, která má úplně všechno

Slovinsko je země překrásné přírody, ve které najdete skalnaté hory, průzračná ledovcová jezera, jeden z největších jeskynních komplexů v Evropě, vnitrozemská, kulturní i přímořská městečka, zkrátka vše, co si jen můžete přát.
piran slovinsko
Republika Slovensko je středoevropský stát, který vznikl v roce 1991, mezi jeho sousedy se řadí Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko a Itálie. Co se týče rozlohy nelze ho řadit mezi velké země, ovšem toto jednoznačně vynahradí bohatá přírodní scenerie. Pokud tedy stále váháte a nevíte, kam vyrazit, Slovinsko je skvělá volba. Dovolenou můžete pojmout i formou road tripu a projet celou zemi od severu až na jih.
 Na severu doporučujeme navštívit jezero Bled, které patří mezi takzvané slovinské landmarks, nebo-li dominanty. Kolem celého jezera vede krásná stezka, kde se můžete kochat pohledem na toto ledovcové jezero. Dalším jezerem, které se nachází na severu a stojí za to jej navštívit, je jezero Bohinjské. Bohinjské jezero je největším ve Slovinsku, jedná se o jezero sladkovodní a návštěvníkům pravidelně vyráží dech průzračně čistou vodou, ve které se odráží skály, kterými je jezero obehnáno. Toto jezero také nabízí mnoho možností pro sportovní nadšence, můžete zde vyzkoušet například windsurfing nebo jízdu na kánoi.
Cestou na jih můžete navštívit soutěsku Vintgar, kterou procházíte po dřevěných chodníčcích podél nejznámější slovinské řeky Soči. Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce patří dále Škocjanske jeskyně, které jsou další slovinskou landmark. Tento jeskynní komplex spadá do seznamu UNESCO a můžete zde vidět nespočet krasových útvarů a celkem 26 vodopádů.
kostel na ostrůvku
Co byste při návštěvě Slovinska neměli vynechat, je samozřejmě jeho hlavní město – Lublaň, které je největším městem Slovinska a zároveň jeho kulturním centrem. V letních měsících zde můžete navštívit hudební festival, jehož součástí jsou i divadelní a taneční představení. Na jižním konci země můžete nasát atmosféru přímořských přístavů a procházet se po mole podél šumějícího moře.
Jak už bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, Slovinsko je země mnoha možností a krás, které jednoznačně stojí za vidění!