Čistota celé zdraví

Koupání v zahradním bazénu je pro většinu lidí velmi příjemnou záležitostí, zvláště, pokud zrovna panují teploty nad 30°C. Takovéto koupání však může být i nebezpečné. A to hlavně, když se opomíjí čistit voda. Ta se však dá relativně snadno do dostat se správnými doplňky do formy.
dům u bazénu
1.      Síťka – na první pohled se může zdát tato část vybavení jako maličkost, ale rozhodně tomu tak není. Síťka slouží ke sběru pevného odpadu z hladiny bazénu. Kdybyste toto opomíjeli, bakterie by se ve vašem bazénu rozbujeli v hojném množství.
2.      Vysavač – nedílnou součástí inventáře každého majitele bazénu by měl být i speciální vysavač. Díky němu můžete snadno odstranit ze stěn, respektive ze dna zažrané nečistoty, které jinak nejdou odstranit. Bazénové vysavače se dělí na manuální, poloautomatické a automatické. Vlastníte-li velký bazén, pořiďte si automatický model. Manuální i poloautomatické vysavače nejsou příliš efektivní a je s nimi hodně práce.
3.      Plachta – rozhodně byste neměli zapomenout ani na plachtu. Ta může být buďto standardní, tedy krycí, nebo solární. Solární plachty fungují nejen jako kryt bazénu před nečistotami zvenčí, ale rovněž dokáží zvýšit teplotu vodu. A to pouze za přispění slunečních paprsků. Solární plachta je samozřejmě o něco dražší než ta klasická.
hošík pod vodou
4.      Chemie – to nejlepší a nejdůležitější nakonec. Sběr okem viditelných nečistot je samozřejmě důležitý, ale i když budete sebesvědomitější, nikdy běžnými způsoby nedocílíte opravdu čisté vody. K tomu slouží chemické přípravky. Ty mohou obsahovat buďto chlór nebo kyslík. Preparáty s chlórem jsou agresivnější než kyslíkové, ale ty nejsou zase tak účinné. Nezbytná není pouze dezinfekce, ale rovněž i prostředky pro udržení vody na správné hranici pH. Voda by totiž neměla být ani příliš zásaditá, ani moc kyselá. Zkrátka by měla být tak akorát.