Kalkulačka BMI napoví výsledek

Chtěli byste vědět, zdali máte nadváhu nebo už jste obézní? Či chcete zjistit, zdali nemáte podváhu? I to můžete zjistit, většinou si ale tuto kalkulačku hledají lidé, kteří pochybují o výsledku a myslí si, že mají nadváhu nebo už jsou obézní a chtějí vědět, jak moc je to vážné, aby si podle toho mohli upravit skladbu jídelníčku.

lidé restaurac

Kalkulačka BMI pomůže vypočítat výsledek snadno a jednoduše. Stačí zadat pár základních parametrů a už uvidíte výsledek. Výsledkem je číslo, které se vypočítá z Vaší váhy, výšky a roku narození. Zadává se samozřejmě ještě fakt, zdali jste muž nebo žena, na to se taktéž hodně přihlíží, protože od toho se odvíjí spousta dalších skutečností a výsledek je nutné určit podle těchto základních údajů. Možná se Vám zdá, že přece není potřeba zadávat ani rok narození, ale opak je pravdou. Rok narození je velice důležitý, protože máme jiné tělo ve dvaceti s jinými nároky na potravu a tuky a jiné v padesáti. To už bohužel patří k životu, s tím se musíme smířit. Se starším věkem už tolik nepotřebujeme tuků a naše tělo se už tolik nevyvíjí spíše naopak, ve stáří začíná pomalu stagnovat a metabolismus se celkově zpomaluje. Jistě chápete, že se nemohou porovnávat údaje o tělesné hmotnosti v deseti letech, s těmi co budeme mít ve čtyřiceti nebo osmdesáti. To se prostě nedá srovnávat, proto je i rok narození velice důležitý. Nemusíte se však ničeho obávat, tato choulostivá data se nikam neukládají ani nepřenášejí. Žádné jiné údaje se nezadávají ani jméno ani nic podobného, takže nemusíte mít v tomto ohledu žádné obavy ze zneužití. Zadáte tedy tyto základní údaje a pak už se objeví výsledek.

zelenina příprava

Kalkulačka sama spočítá všechny proměnné a určí, jak jste na tom s tělesnou hmotnosti. Sdělí Vám číslo. Toto číslo si ihned můžete porovnat s tabulkou. Tam se dozvíte, že do čísla 25 se jedná o běžnou váhu, ideální váha je mezi 18,5 a číslem 25, nad 25 až do 30 je to nadváha, pak od čísla 30 je to obezita ta se značí od čísla 30 až po číslo 40, následuje číslo 40, kdy už se jedná o opravdu vážnou obezitu a to vyššího stupně, která je velice nežádoucí a už značí opravdu vysoký, abnormální stupeň obezity.

Jako zajímavost můžeme uvést, že pod číslo 18,5 se dostávají jenom jedinci s problémovou váhou. Do čísla 18,5 se uvádí podvýživa. Takovýto člověk by měl nabírat váhu. Záleží však vždy na konkrétním stavu jedince.