Vzdělání a zábava

Vzdělání jsem vždycky považovala za velmi důležité, protože jsem si řekla, že když budu mít dobré vzdělání, tak budu mít samozřejmě i lepší práci. A podle mého názoru, když má někdo dobrou práci, tak má taky lepší peníze. A já jsem byla taková, že jsem vždycky chtěla moc cestovat a taky se mi líbily luxusní věci. Takže u mě vzdělání bylo opravdu na prvním místě. Hodně lidí se mi smálo, že místo toho, abych pracovala, tak jdu zase studovat. Protože okolí si myslelo, že studování je mučení. Brali to tak, že učení je mučení. Jenomže já to tak vůbec neberu. Já si myslím, že investice do vzdělání se o hodně moc vyplatí. A to myslím investici jak časovou, taky finanční, protože já jsem si vybrala takovou vysokou, která stojí docela hodně peněz. Ale mně to nevadilo. Nějaké peníze jsem měla ušetřené a na zbytek jsem si vzala studentskou půjčku.

Taky ráda cestuji.

Byla jsem ráda, když mi tuto půjčku krásně a v pohodě bez řečí dali. A mohla jsem si alespoň studovat v klidu, aniž bych se bála, že na něco mít nebudu peníze. Protože já jsem mimo školu taky dělala různé aktivity. Ale to takové aktivity, abych se poučila z dalších studií. Moc ráda jsem totiž studovala ve studovně a taky knihy byly mým druhým nejlepším kamarádem.

Studium je náročné.

A protože jsem chtěla být opravdu nejlepší studentkou, tak jsem se učivu věnovala opravdu na sto procent. Nezajímaly mě žádné večírky anebo diskotéky a nebo obyčejné procházky v parku. Pro mě byla jenom škola a knihy. Záleží samozřejmě na tom, jak to má každý člověk udělaný. Někoho učení a vzdělání zajímá a někoho zase ne. Jsem ráda, že mě alespoň maminka v učení podporovala, protože věděla, že vzdělání je moje záliba a je taky u mě na prvním místě. Někdy jsem ale z učení opravdu moc unavená a říkám si, že jsem to s učením asi dost přehnala. To potom potřebuji alespoň dva dny oraz na nové síly.