Kabelku z kůže si hýčkejte, nebudete litovat! Kůže dlouho vydrží, ale jen když jí nechybí péče!

Která kabelka může být dokonalejší, než ta kožená? Každá žena jistě odpoví, že žádná. Kožené kabelky jsou skvělé a módní, jak se o ně starat, aby vydržely?

Kabelku z kůže si hýčkejte, nebudete litovat! Kůže dlouho vydrží, ale jen když jí nechybí péče!

Každá žena má doma více, než jednu kabelku. Rády totiž kabelky střídáme, podle toho, kam jdeme nebo co si oblékáme. Do práce se hodí kabelky větší, do společnosti zase menší, kabelky jsou skvělým módním doplňkem a jsou i velmi praktické. Kabelky se vyrábějí z mnoha různých materiálů, ale bezpochyby každá žena sní o tom, že si někdy bude moci pořídit kabelku koženou. Ty bohužel patří k těm dražším kouskům, pravá kůže je ceněným materiálem a tak je logické, že nestojí zrovna málo. Investice je to ale chytrá, kůže je materiálem, který může vydržet léta a nezmění se, životnost kůže ale ovlivňujeme především my.

obsah kabelky hlídejte

Jaké jsou nejčastější chyby?

Dámské kožené kabelky mohou být různě barevné, mohou mít nejrůznější tvary a každý, kdo si takovou kabelku pořídí, jistě chce, aby barva i tvar kabelky zůstaly nezměněny. Jenže, kůže je luxusním materiálem, do jisté míry i odolným, ale stále jde o materiál, který potřebuje, abyste si ho hýčkaly. Velkými a dost častými chybami bývá vystavování kožených věcí nepřiměřeným a vysokým teplotám, přímému sluníčku, vodě nebo čištění nevhodnými prostředky. Bohužel všechno tohle může kůži poškodit, znehodnotit a samozřejmě to ubere nejen na kráse ale i na délce životnosti takové kabelky.

Tvar, barva i struktura

A jak tedy svou kabelku z kůže ochránit? Pokud se vám stane, že se kabelka polije, zmokne nebo je z jiného důvodu mokrá či vlhká, snažte se kabelku vysušit ubrouskem či kouskem bavlněné látky, nikdy ji nesušte jinými způsoby, nedávejte ji ani k topení a podobně. Pokud se kůže dostane ke zdroji tepla, začne bohužel praskat. Pozor tedy na vodu a teplo, to jsou první zásady. Struktura a kvalita kůže pak může být ohrožena i v případě, že kabelku vystavujete nepřiměřené zátěži, pozor tedy i na to, co v kabelce nosíte.

kožené kabelky

A pokud si svou kabelku z kůže natolik ceníte, že ji nenosíte denně, ale jen někdy, měly byste se naučit ji správně uschovávat. Kůže totiž může měnit tvar, je tedy lepší kabelku něčím vyplnit, nikdy ji nenechávejte stát někde ve skříni jen tak prázdnou. Jen tak si zachová zcela původní tvar, jaký měla na začátku.