Potřebujete si půjčit?

Na to, že se za kdeco platí, už jsme si u nás dávno zvykli. Nepřipadá nám nic neobvyklého na tom, že když už po něčem toužíme, můžeme to mít, ale to jedině tehdy, když za to zaplatíme. A necítíme se dotčeni tím, když nám někdo nechce něco nabídnout jen tak, zadarmo.

Peníze dnes prostě vládnou světu, a nám nezbývá nic jiného, než se této realitě přizpůsobit. A tedy si vydělávat a spořit, abychom měli na to, na co mít potřebujeme.

americká mince

Jenže ani maximální snaha nezaručuje finanční úspěchy, ani při plném pracovním nasazení si nejednou nevyděláme tolik, kolik bychom potřebovali. A tak buď strádáme, nebo si bereme půjčky. Přičemž je určitě každému z nás jasné, že půjčka je příjemnější než omezování se až do doby, než dáme potřebné peníze dohromady.

A tak o půjčky žádáme. Ovšem velmi často je nedostáváme. Chceme, aby nám banka půjčila tolik a tolik, jenže její odpověď je často zamítavá, s odkazem na to, že my žadatelé nejsme bonitní, tedy takoví, jací bychom měli být.

A co si tedy počít, když půjčku chceme a potřebujeme, ale v bankách nám ji nehodlají poskytnout? Pak je rozumné zkusit to u nebankovní společnosti, kde jsou půjčky obvykle daleko dostupnější.

stříbrné mince

Třeba taková hypotéka na družstevní byt FAHD dává možnost získat peníze i mnohým z těch, jimž by se to někde v bance zřejmě nepodařilo. Tady se dá nahradit celá řada požadavků, které banky obvykle mívají, docela jednoduchou zástavou žadatelovy nemovitosti a velice jednoduchým prokázáním příjmů, jež mají stačit ke splácení. A hned se tu za dost výhodných podmínek uspěje.

A proto právě o nebankovní hypotéku leckdo z nás žádá. Tady se schvalování nevleče celou věčnost, tady nehrozí, že někoho odmítnou třeba kvůli záznamům v registrech dlužníků či exekucím. Tady je vše rychlé a jisté. A také natolik výhodné, že by byl možná přímo hřích si takovou hypotéku nevzít.