Problémy družstevních bytů

Stát se vlastníkem družstevního bytu má své plusy i mínusy. Tím největším mínusem je, že nejste vlastníkem bytu, ale pouze máte byt v používání. Je to něco jako pronájem bytu, ale od skutečného pronájmu, nemáte nijak časově omezeno, jak dlouho můžete být v pronájmu. Byt, pokud budete řádně platit zálohy vám nikdo nemůže vzít zpět a nemůže vás z něj vystěhovat. Navíc máte možnost, že časem se byty budou prodávat do osobního vlastnictví a pak bude byt skutečně váš.

S tím, že byt není váš úzce souvisí pro někoho nepřekonatelný problém, nedostanete hypotéku na družstevní byt. Proč? Protože hypotéka má vždy v podmínkách, že musíte ručit nemovitostí, ale byt na který byste hypotéku brali není váš, ale družstva, takže jej nikdy do zástavy dát nemůžete. Jsou tady ale možnosti řešení.

bydlení

Hypotéku na družstevní byt vám schválí, pokud dáte do zástavy jinou nemovitost, kterou vlastníte vy, nebo někdo z rodiny. Pokud se zaručí někdo z rodiny je to velká zodpovědnost za vás, že budete řádně splácet hypoteční úvěr a splátky.

Další možností jak získat hypotéku na družstevní byt je záruka družstva, že po určité době se budou byty do osobního vlastnictví převádět. Toto má pochopitelně svá pravidla a bude vás to stát nemalé úsilí a papírování jak s družstvem tak s bankou nebo nebankovní institucí, podle toho kde budete o hypotéku na družstevní byt žádat.

bydlení

Situaci se získáním hypotečního úvěru na družstevní byt si můžete, když oslovíte firmu Americkahypoteka. Poradí vám, jak se k hypotéce nejlépe dostat a formou konzultace si můžete nechat spočítat výšku splátek, ke kterým byste se každoměsíčně zavázali. V této fázi budete mít příležitost vše si ještě důkladně rozmyslet a zvážit rizika s hypotékou a družstevním bydlením. Družstevní bydlení je co do komfortu srovnatelné s bydlením v bytě v osobním vlastnictví, jen to získání hypotéky může být složitější, ale ne neřešitelné.