Zacvičte si s vysavačem do bazénu

Připadá vám termín „cvičení s vysavačem“ nevhodný už jen z toho důvodu, že vysavač do bazénu by měl především usnadnit práci v rámci úklidových akcí? Pak bychom vám rádi připomněli známý fakt, který vyzdvihuje zdravotní přínosy manuálních činností s nářadím s dlouhou násadou, jako jsou hrábě, košťata, lopaty, smetáky a právě i vysavače. Úchopem náčiní a postupným smýkáním, zdviháním, posouváním, zvedáním a dalšími procesy zatěžujete značnou část tělesných partií a posilujete tím i svalstvo méně využívané v běžném životě, což platí hlavně pro sedavá zaměstnání. Jestliže tedy uvažujete o pořízení bazénového vysavače, klidně vsaďte na ten ruční nástavec na teleskopickou tyč. Nejen, že s ním zvládnete uklidit bazénové dno doslova „na výbornou“, zároveň zlepšíte vlastní zdraví, a to není zanedbatelný fakt.

voda v bazénu

Záporné ionty – víte, proč je plavání zdravé? O prospěchu tohoto pohybu a přirozeném chlazení těla vodou se nemusíme příliš rozepisovat, to je vám jistě jasné, ale je zde ve hře ještě jeden faktor – množství tzv. záporných iontů, které se do ovzduší uvolňují v prostředí vlhkém a mokrém, tedy zejména v blízkosti řek a říček, potoků, rybníků, vodopádů, přehrad atp. Záporné ionty přispívají k regeneraci buněk a k omlazovacím procesům v těle, proto bychom měli častěji pobývat v takovémto prostředí.

bazénové dno

Jestliže tedy zvolíte metodu ručního vysávání bazénového dna, nemusíte litovat, protože fyzická námaha spolu se zápornými ionty, i když nejste zrovna ponořeni pod hladinou, vám bude přispívat po zdravotní stránce, a co jiného byste ještě chtěli? Vždyť zdraví je to jediné, co si nekoupíte ani za peníze, a pokud se domníváte, že ano, pak vězte, že půjde pouze o chabou náhražku a obvykle řešení následků, nikoli příčin onemocnění. Pro zdraví je důležitá hlavně prevence, a toto je právě jedna z preventivních metod.