Proč si raději vybrat venkovní posilovnu

Můžete ji využít třeba v půlnoci – také nemáte rádi, když vás někdo, s prominutím, očumuje, jak cvičíte, a ještě k tomu s patřičným komentářem? S tím se můžete setkat v klasických posilovnách, ale pokud navštívíte tu venkovní, třeba pozdě večer nebo brzy ráno, pravděpodobně tam na žádného „čumila“ nenarazíte.

vnitřní posilovna

Čerstvý vzduch – jedním z nejhorších úskalí posiloven je vydýchaný vzduch. Ne v každé z nich se intenzivně větrá, a ne každá vnitřní klimatizace nabírá vzduch zvenčí tak, aby se neustále uvnitř měnil a pravidelně cirkuloval. Problém spočívá ani ne tak v extrémním zápachu lidského potu, což je někdy skutečně nechutné, ale v množství oxidu uhličitého, který vydechujeme. Je to toxický plyn, a budete-li v takovém prostředí cvičit, moc přínosné to pro vás zrovna nebude. U venkovní posilovny tohle nemusíte řešit, tedy pokud se zrovna nenachází v blízkosti chemické továrny, která do ovzduší vypouští jedovatý čpavek, anebo pokud není umístěna nešikovně na okraji frekventované silnice.

venkovní posilovna

Stačí jen vědět, jaké cviky využít – někteří lidé mohou venkovní posilovny kritizovat za to, že to nejsou špičkové stroje, že tam nejsou nakládací činky, není tam lavice pro bench press atp. Máte-li však to správné „know how“, tedy jinými slovy, pokud víte, jak cvičit, a jaké svalové partie tím procvičíte, vystačíte si s venkovní posilovnou a do té vnitřní ani nevkročíte. Navíc si zacvičíte zadarmo, a kdykoli chcete. Potřebujete jen jediné – vhodný oděv a dostatek vůle chtít na sobě zapracovat.

Nechoďte tam sami – vždy je lepší cvičit ve dvojici, už jen proto, aby vám třeba pomáhal s některými cviky, anebo poskytoval záchranu či pouhý psychický stimul. Kdyby se stal někomu z vás nějaký úraz, dotyčný je schopen rychleji přivolat lékařskou pomoc. Vezměte si s sebou mobil ne proto, abyste do něj zírali na sociálních sítích, ale pouze pro případné volání tísňové linky 155, kterou přivoláte sanitku.