Uzavíratelné zip sáčky pro děti

Pravděpodobně jste se i vy setkali s tím, že některé výrobky byly zabaleny do igelitových sáčků či pytlů, které byly záměrně perforované kvůli tomu, aby se v nich neudusily děti, pokud si je nasadí na hlavu. Ano, i takové případy mohou nastat, ovšem tomu lze předcházet výchovou a tím, že se svým ratolestem opravdu věnujeme, a trpělivě jim vysvětlujeme, co se může přihodit, kdyby…

hrací karty a kostky

Dětem však můžeme předvést sáčky i v docela jiném světle. Třeba ty s uzavíracím zipem. Můžeme je pak dětem poskytnout, aby je využívaly stejně, jako my v kuchyni, v dílně, v kanceláři a kdekoli jinde.

Ukládání dětských puzzle – když se vám na podlahu nechtěně vysype čočka, kterou se chystáte namočit a posléze uvařit, a nevysbíráte důkladně všechna zrnka, nic se neděje, zatoulanou čočku pak později odsajete vysavačem. Ale když se vám ztratí byť jen jediný dílek skládačky, je to tragédie, můžete pak skládačku vyhodit a koupit novou. Naučte své děti důsledně ukládat puzzle do uzavíratelných zip sáčků, odkud se nic neztratí.

kuličky na hraní

Karetní hry (pexesa) – děti mívají rády pexesa a s nimi je to úplně stejné, jako s puzzle. Každé pexeso by mělo být uschované v samostatném zip sáčku, který zároveň karty chrání před vlhkostí a prachem.

Figurky – k podobným situacím může dojít při hře s figurkami „Člověče nezlob se“ a podobnými figurkovými deskovými hrami, případně s různými figurkami z gumy nebo z plastu či ze dřeva. Sáček větších rozměrů všechny figurky bezpečně pojme a uzávěr je natolik pevný, že se samovolně neotevře.

Kuličky – zakutálené kuličky po pokoji nejen, že o nich nemusíte vědět, ale zároveň mohou být pěkně nepříjemné, pokud na ně šlápnete bosou nohou. Kuličky v zip sáčku jsou před únikem důkladně zabezpečené.

Připínáčky – ještě horší situace nastává s připínáčky, a takový napínáček zabodnutý v chodidle může vést až k bolestivému zánětu. Neriskujte s připínáčky v papírové krabičce, ta není pro jejich úschovu zrovna bezpečná.