Zelená bomba pro vaše zdraví!

Jistě jste se už setkali s pojmenováním SUPERPOTRAVINY. Patří mezi ně například sladkovodní řasa chlorella, góji, borůvky, zázvor – který je vhodný právě v zimním období a takto bychom mohli jmenovat celou desítku dalších potravinových bomb. Jsou známy vysokým obsahem vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, vlákniny atd. Mají v sobě mnohem více živin než ostatní potraviny, proto se ujal výraz superpotraviny. Mezi ně po zásluze patří a přední místa obsadil i mladý zelený ječmen.

ječmen pole

Představte si, jak pod zemí klíčí semínko ječmene, jakou musí vynaložit sílu, aby prorazilo tvrdou zem. Nepohlížejte na rostliny jako na věci, jsou to živé organismy, které mají vlastní osudy. Klíček musí sebrat spoustu síly, energie a nadšení, aby si našel cestu ke slunci a všechny tyto vlastnosti nám rostlinka předává dál. Protože mladý zelený ječmen se sklízí v době, kdy je plný síly, života a slunce. Když doroste zhruba kolem patnácti centimetrů, pak se sklízí, šetrně při nízkých teplotách usuší (aby se neničily živiny) a rozemele na jemný prášek. A tento prášek se dostává dále ke spotřebitelům. Jedná se o přírodní produkt, který je přirozeně bezlepkový a je vhodný i celiaky a vegany. Má v sobě spoustu vitamínů, minerálů, aminokyselin včetně esenciálních, vlákninu, betakaroten a samozřejmě, když je zelený, pak i chlorofyl.

mladý ječmen

Ten, který objevíte pod názvem bio – se pěstuje se v ekologickém hospodářství, kde jsou splněny všechny přísné podmínky růstu, sklízení a následného zpracování. Certifikaci bio obdrží jen produkty, které nejsou chemicky hnojené, ošetřované, ani v dosahu nejsou takto pěstované jiné plodiny.

Prášek z mladého ječmene můžete běžně užívat jeden až dvakrát denně. Dávkování je velmi snadné. Jednu až dvě čajové lžičky rozmícháte ve vodě anebo ve šťávě, kdo chce, pak v džusu či zeleninové šťávě a prostě vypijete. Snazší je protřepat v šejkru, případně mixovat v mixéru. Nekombinujte s horkými nápoji, protože tak snižujete jeho účinek a ničíte enzymy.