S čím si musí poradit instalatér v Praze a okolí

Instalatér Praha Servisvirivychvan.cz je nezáviděníhodná profese. V socialistickém Československu bylo toto řemeslo podhodnoceno, projevilo se to dokonce ve filmové tvorbě, např. ve snímku z roku 1974 s názvem „Hodíme se k sobě, miláčku?“ je hudební skladatel vnímán ve společenském žebříčku na vyšší pozici, zatímco instalatér je zde s jistou dávkou recese a ironie ztvárněn jako cosi podřadného.

baterie na umyvadle

V současné době se však karta obrací a lidé vnímají instalatéra mnohdy jako „spásnou duši“, která je vytahuje z průšvihů. Havarijní situace v domácnostech, ve firmách i na úřadech jsou totiž v mnoha případech doslova „průšvihem“, který je nutné řešit pokud možno ihned, však to možná dobře znáte – „včera bylo pozdě“.

Kdy přivolat instalatéra

V průběhu desítek let se instalatérské řemeslo rozšířilo o další obory, tím pádem jde o jednu, po technické stránce, z nejnáročnějších profesí, a tak si mnozí lidé, zvláště starší ročníky, neuvědomují, kdy a na jaké závady volat specialistu.

instalatér a toaleta

Instalace a závady na rozvodech vody – budování nových vodovodních soustav, rekonstrukce objektů, odstraňování závad a úniků vody, tak to je asi nejčastější případ pracovní činnosti. Potřebujete připojit baterii v kuchyni, namontovat umyvadlo, sprchový kout a toaletu, vyměnit těsnění, vyřešit prasklé potrubí atd.

Ucpané odpady a odpadové rozvody – špatně protékající voda do odpadu vyžaduje okamžitý zásah, v těch lehčích případech si pomůžeme sami, ale někdy na to naše síly a prostředky nestačí. Instalatéři si musí poradit i se závažnými závadami např. na domovních stoupačkách.

Topení a plyn – patří sem montáž, revize a řešení závad všech plynových spotřebičů, stejně tak topných soustav, např. vytápění vedené v podlaze, radiátory, tepelná čerpadla. Zde již laické řemeslné práce musí jít stranou a musí nastoupit odborník s patřičným certifikátem a samozřejmě i znalostmi a zkušenostmi.