Detaily krásy


Chystáte se na pracovní schůzku, na oběd, na večeři nebo na oslavu? Máte skoro vše dokonale podchycené, jen nestíháte zajít na manikúru? Krásně upravené nehty jistě podtrhnou styl elegance. A v letním období je zvlášť dobré se zaměřit i na oblast nohou, tedy na pedikúru. Jsou to pouhé maličkosti, avšak velmi důležité. Co dělat když nemáte možnost zajít za odborníky a času je třeba málo? Poradíme vám jak postupovat při domácím nehtovém zkrášlování.

sada na nehty

Manikúra a pedikúra aneb malá důležitá část

Pokud jsou vaše nehty pokryté i z malé části zbytkem laku, tak je nutné použit odlakovač. Velmi důležitý je také krok k odstranění kůžičky v okolí samotného nehtu. Postačí nám kvalitní tyčinka na zatlačení a odstranění. Dále si zvolíme délku a tvar nehtu. Přebytečnou část odstřihneme a následně zapilujeme správným pilníkem. Pilník vždy přikládáme k nehtu kolmo, nikdy jinak. Poté si můžeme vybrat další formy úpravy.
francouzské nehty
Těch je skutečně hodně, proto přinášíme ty nejoblíbenější tipy manikúr:


·         Obyčejně nalakované – i když tato metoda úpravy nevydrží dlouho, patří mezi ty nejrychlejší. Možná proto, že k dostání jsou rychleschnoucí laky a široká nabídka barev jistě zaujme každého. Takže na jakoukoliv příležitost se jistě hodí i obyčejně nalakované nehtíky.


·         Gelové nehty – tento styl vyžaduje větší časovou náročnost. Ale pokud vlastníme UV lampu a UV gel není nic jednoduššího než si nehty s naneseným gelem „zapéct“. Zajímavé jsou také gel laky, protože některé ani nevyžadují používání UV lampy. Upravené nehty dlouho vydrží.


·         Francouzská manikúra – velmi oblíbený styl snad každé ženy. I přesto že jde o delší typ nehtů. Můžeme také využít nalepení umělých nehtů. Na konečky aplikujeme většinou bílou barvu laku nebo gelu. Ovšem jiné barevné varianty jsou také zajímavé. Ostatní část je vždy lehce růžová. K použití se nabízí obyčejné laky, gel laky i UV gely. Nehty jsou poté krásně upravené.