Jedete na dovolenou? Zde je pár typů, abyste se nevrátili zpět do vykradeného domova.

Před odjezdem je nutné zkontrolovat klasické věci, jako je například, zdali jsou zavřená okna, není puštěný plyn a jestli jste zamkli dveře. Ale zde je pár tipů k zajištění domova.
obraz nad komodou.jpg
Klíčky pod rohožkou jsou špatný nápad
Jak podnadpis napovídá, pokud máte klíče poschovávané někde pod rohožkou, v květináči, či vhozené v poštovní schránce, tak je rychle vyndejte. Protože tyto „schovky“ jsou již okoukané. I kdybyste klíče vhodili do schránky, dají se jednoduše vyndat, například, za pomoci drátku. Pokud pochybujete, že je toto velmi špatný nápad, zkuste se přesvědčit sami, je to velice snadné!
zloděj u dveří.jpg
Nechte někoho, ať Vám vybírá schránku
Jak nejjednodušeji poznat, že nikdo není delší dobu doma? Tak, že je přeplněná schránka! Tudíž se domluvte nejlépe s někým, aby Vám občas vybral schránku, ať již to bude někdo ze sousedů, kamarádů či z příbuzných.
Když se svítí, pak se nekrade
Nejnápadnější je, když se každý večer u Vás svítí a pak najednou nic. Prostě tma. A zloději většinou hledají právě takovéto byty či domy, protože je jasné, že jste odjeli na dovolenou. Proto je dobré, pokud je to možné, aby u Vás každý večer někdo alespoň na chvíli rozsvítil a pobyl u Vás. Snížíte tak možnost vloupání na minimum.
fotky z cest.jpg
Nevychloubejte se na sociálních sítích
Toto je snad ten nejrizikovější faktor ze všech. A přitom je možná jeden z nejpřekvapivějších. Je to vcelku jednoduché. To si může někdo z Vaší rodiny, který jede s Vámi, nakrásně napsat kamkoliv: „My si jedeme tenhle pátek na dva týdny na Lipno, to je príma! Je to lepší než jet na přeplněný Mácháč!“ Pak potencionálnímu zloději stačí, aby si našel Vaši adresu, a máte, nebo spíše potom nemáte vůbec nic. Nebo stačí, abyste v průběhu dovolené jen náznakem řekli, že nejste doma a o nezvanou návštěvu už můžete mít dávno postaráno. Protože všem je jasné, že na dovolené se čas využívá co nejefektivněji: V pátek po práci odjedu, v neděli večer se vrátím. Takže o Vaší dovolené se chlubte až po příjezdu zpět a můžete si již bez obav a dosyta užívat svého nedotknutého a nerozkradeného domova!