Každá dieta má svá pravidla

Dalo by se říct, že všichni jsme se už někdy naklonili k nějakému druhu diety. Chtít zhubnout, nebo si jenom napravit životní styl k zdravější a lepší variantě je lákavá představa, ale i na dietu musíte jít chytře a přemýšlet o všech jejích krocích. Rozšiřte si obzory a neřiďte se jenom představou, že pokud přestanete jíst, budete rychle hubení. To je ta největší chyba, která přináší nulové výsledky v režimu jakékoliv diety!
losos a salátek

Něčeho musí ubýt, jiného zase přibýt!

Ať už se jedná o snížení tělesné hmotnosti, nebo nápravu životního stylu v podobě zdravých surovin, jednoznačně se musíte vzdát škodlivých cukrů. Poznejte kouzlo sladké chuti, které nabízí ovoce a zařaďte ho do svého jídelníčku v době diety. Ovšem pozor! Ovoce jako takové obsahuje sice přirozené cukry, ale vaše tělo je potřebuje v dostatečném předstihu vstřebat. Proto si ho dopřávejte spíše na snídani, anebo dopoledne.
zdravá svačinka

Aby vaše tělo správně a schopně fungovalo, musíte mu zajistit dostatečný přísun bílkovin ve vaší stravě. Zaměřte se na libové maso (kuřecí, krůtí, telecí,..) a z vajíček jezte jenom bílky (anebo omezte tolik oblíbené žloutky). Vysoký podíl bílkovin mají i ryby, takže když vám jejich konzumace byla známá jenom z vánočního stolu, zpestřete si jídelníček jejich navýšením. Vaše tělo vám poděkuje.

Zelenina při dietě neslouží na parádu

Při správné dietě musíte do své stravy zařadit mraky zeleniny. Není to žádný výmysl, ale ověřený fakt, ze kterého byste neměli odbočovat. Nemusíte se celé dny cpát jenom okurky a rajčaty. Přísun zeleniny má být pestrý a vyvážený. Zkusili jste už zpracovat lilek, řepu, cuketu, dýni, nebo kedlubnu? Zelenina je nejlepší za všech okolností čerstvá, ale díky vhodné úpravě si také ponechá většinu důležitých a hodnotných látek, takže ji nemějte strach i tepelně zpracovat.
jablka, hrušky, banány

Pozor na SŮL

Vysoký příjem soli je pro chod správné diety rozhodně škodlivý. Musíte se naučit solit v malém poměru, nebo se rozhlédněte po zdravější variantě soli, jakou je například himalájská.

Vitamín jménem RUKOLA

Rukola je listová zelenina, která obsahuje vysoké množství vitamínu C a beta karotenu, posiluje imunitu, pročisťuje krev a díky její skvělé chuti je výborná do všech pokrmů v rámci diety i mimo ní.