Ovocné kapsičky

Ovocné kapsičky se stávají velice moderním trendem. Nemusíte si kupovat ovoce, ale máte vše jednoduše zabaleno a rozmixováno. Kapsičky mají většinou obsah od 100 g do 150 g. Je zde většinou mix ovoce. Může to být například: jablko, mango, citron / jablko, mrkev, maliny / banány, pomeranč, jablko / banány, broskve, meruňky a mnohé další. Jsou baleny v praktickém obalu s uzávěrem, který lze znovu uzavřít. Jsou určeny většinou pro děti, ale právě nyní se stávají hitem i mezi dospělými. Cena takové kapsičky se pohybuje od 6,90 Kč až do 29,90 Kč. Stále více se s nimi setkáváme v letáku a bývají dokonce v akci.
banány a nektarinky
 
Jak je to s obsahem ovoce?
 
Obsah ovoce je u různých druhů různý. Na to si dávejte pozor, protože ne všechny kapsičky jsou 100 % ovoce. Obal je přímo označen, že je obsah 100 % a zkontrolujte si to i na zadní straně obalu. Často je součástí i obsah vitamínu, který je přirozeně součástí ovoce. Jsou i ovocné kapsičky, kde je ale třeba pouze 60 nebo 80 % ovoce. A pak jsou tam již i chemické přídavky a konzervanty. Vždy si vybírejte pouze ty označené 100 %! Jen tady máte jistotu, že pyré, které je obsaženo pochází opravdu pouze z ovoce.
krájené jahody
 
Kupovat nebo nekupovat?
 
Ovocné kapsičky jsou opravdu dobrou volbou. Rozhodně je kupujte. Člověk nemá čas kolikrát připravovat ovoce a tady vám do jisté míry může i čerstvé ovoce nahradit. Dávejte si ovšem opravdu pozor, aby tam bylo 100 % ovoce. Kontrolujte si zadní obal, aby tam nebyl žádný chemický přídavek a žádné barvivo, žádná zahušťovadla. Takové kapsičky určitě nekupujte.
meruňky s větvičkou
Je zvláštní, že je na obalu napsáno, že jsou i pro děti již od dokončeného 4. měsíce, přitom obsahují různé chemické přídavky. Jenže vše je v normách, které jsou povolené. Pokud tedy kapsičky hledáte pro své dítě, tak o to více kontrolujte obal. Na obalu musí být vždy vše uvedeno. Ještě jedna důležitá věc. Neplatí, že vždy značkový produkt musí být ten nejlepší. Mnoho neznačkových produktů má lepší kvalitu než značkový. Stačí se podívat na obal. Osobně jsem si tyto ovocné kapsičky velice oblíbil a kupuji si je.