Voděodolnou nebo zahušťující?

Řasenka spatřila světlo světa již v 19. Století. Jejím autorem není nikdo jiný, než Eugene Rimmel. Další Vám jistě známé jméno má s vývojem řasenky také co do činění. Moderní podobu řasenky totiž na trh uvedl lékárník, jehož sestra se jmenovala Mabel, a tak svou značku pojmenoval, hádejte jak? Maybelline. Za voděodolnou řasenkou, tubičkou a aplikátorem, tak jak známe řasenku dnes, stojí Helena Rubensteinová. Řasenku používá velké množství žen, doslova nezbytností je pro ženy se světlými řasami a bledou pletí.
rozdělané řasenky
Jak správně nanášet řasenku
Většina moderních řasenek je tekutá a nanáší se štětečkem nebo malým hřebínkem. Existuje opravdu velké množství různých forem, barev i kartáčků. Každé ženě vyhovuje trochu jiný, a tak není divu, že se výrobci vytasí každý rok s nějakou novinkou, která zaručuje Vaším řasám ještě dokonalejší vzhled než dokonalý. Každopádně řasenku byste měly nanášet ve dvou vrstvách, přičemž tu druhou nanášejte až v okamžiku, kdy ta první částečně uschne. Nečekejte, až uschne úplně, mohla by se totiž začít drolit.
řasenka a pudr
Skvělé tipy pro dokonalý vzhled
Řasenku byste měly měnit docela často, protože může být semeništěm bakterií. Není dobré pumpovat kartáčkem dovnitř a ven, protože tak se do lahvičky dostane vzduch a řasenka rychleji vyschne. Nanášejte jí v okamžiku, kdy máte hotové líčení očí. Je dobré řasy předem natočit kleštičkami. Než řasenka úplně zaschne je dobré řasy pročesat kartáčkem, odstraníte tak případné žmolky. Na dolní řasy nanášejte pouze jednu vrstvu a kartáček natočte k řasám svisle. Zamezíte tak slepení řas. Pokud se Vám stane, že Vám na víčku či tváři ulpí černé smítko, odstraňte jej vatovým tamponem nebo ještě lépe tyčinkou, abyste si co nejméně porušily již hotový make-up.
Jak si správně vybrat nanášecí kartáček?
Nejběžnější bývá ten kuželovitý, který se hodí pro všechny druhy řas i líčení. Hodí se pro dolní i horní řasy, dosáhnete s ním pěkného přirozeného vzhledu. Zhušťující kartáček je dobrý pro jemné řasy. Hodí se však spíše pro večerní líčení. Hřebínek se hodí pro světlé a řídké řasy, dobře se s ním dostanete až ke kořínkům, nevytvoří vám však větší objem.