Jak na výrobu domácího mýdla

Domácí mýdlo je vhodné vyrábět přímo z mýdlové hmoty, která se dá sehnat čistá nebo obohacená o různé složky, jako je například bambucké máslo.
květiny u mýdla

Co budete potřebovat

·         Mýdlová hmota
·         Vonný olej
·         Barvu na mýdla a kosmetiku
·         Formičky-nejlépe silikonové
·         Něco na vylepšení-lístky květin, třpytky, peelingové prášky,…
·         Větší a menší hrnec, vařečku a naběračku
mýdlová srdíčka

Tvoření

Do většího hrnce nalijte vodu a dejte ohřívat. Do menšího hrnce dejte mýdlovou hmotu a dejte rozehřát do vodní lázně ve velkém hrnci. Stále promíchávejte, dokud se hmota nerozpustí. Trvá to přibližně 10 minut.
Až bude hmota rozehřátá, přidejte barvu. Ze začátku přidávejte po kapkách, protože barvy určené do mýdel jsou obvykle výrazně pigmentované a stačí jich použít malé množství. Míchejte, dokud se nevytvoří požadovaný odstín.
Jako další přidejte pár kapek vonné esence. Jsou k dostání i vůně nejoblíbenějších parfémů, takže budete mít opravdu široký výběr. Použít můžete jakýkoliv esenciální olej, nebo si zvolit vůni nějakého luxusního parfému, je to jen na vás.
Toto by bylo základní mýdlo, které už by jen stačilo přelít do připravených formiček. Máte ale možnost si ho dozdobit.
Z peelingových prášků se nejčastěji používají zrníčka jahod, malin, hroznového vína či drcená pecka broskve.
Pokud chcete, aby bylo mýdlo více pečující, můžete přidat bambucké máslo, ricínový olej, kakaové máslo, arganový olej a mnoho dalších.
Na ozdobu můžete přidat různé sušené květy či bylinky. Nejoblíbenější jsou lístky růže, květy heřmánku, jasmínu či levandule. Dále je to měsíček, eukalyptus či kopřiva. Co si zvolíte, je čistě na vás. Nabídka produktů je opravdu široká.
dárková mýdla
Pokud máte mýdlo ozdobené, vlijte hmotu do formiček a nechte zatuhnout. Použít můžete formičky, které jsou primárně určeny na pečení anebo speciální formičky přímo na kosmetické tvoření. Speciální formičky mají různé tvary, nápisy a dokážete pomocí nich vytvořit opravdu mistrovské kousky.
Mýdlo nechte ztuhnout nejlépe v chladnější místnosti. Nedávejte ho však do mrazáku nebo do lednice, orosilo by se.  Až bude tuhé, vyklopte ho z formičky a máte hotovo.
Pokud vyrábíte mýdlo jako dárek, převažte ho barevnou stuhou, která se bude hodit k vytvořenému mýdlu, nebo zabalte do krabičky a dárek je připraven dělat radost.