TOP 4 plemena psů, kteří váš dům ochrání před zloději

Hlídací pes na zahradě je zejména v menších městech celkem tradicí. Nejen, že případného zloděje uslyší a ucítí rychleji, než Vy. Jen ten fakt, že psa máte, bude na většinu podomních zlodějíčků působit přinejmenším odpudivě. A pokud nevíte, kterého psa si vybrat, zkuste se inspirovat výběrem několika plemen níže, a něco si o nich přečíst.

belgický ovčák

Belgický ovčák

Celá skupina ovčáků nebo vlčáků je považována za psy inteligentní, odvážné a někdy i ostré. K hlídání domu rozhodně mají potřebné vlohy. Belgičtí ovčáci konkrétně jsou známi svou téměř nevyčerpatelnou energií, zároveň jsou obratní a rychlí. Z tohoto důvodu bývají běžně využíváni jako policejní nebo armádní psi. Navíc se chovají ve 4 subplemenech – malinois, tervueren, groenendael a laekenois, která se navzájem liší barvou, hrubostí a délkou srsti.
tři rotvajleři

Rotvajler

Snad každému známé plemeno mohutného černého psa, který si dovede získat respekt jediným pohledem. Mezi laickou veřejností můžete narazit i na názor, že jde o psy nebezpečné a agresivní – povaha konkrétního psa je ale dána výchovou. Proto se nebojte, i rotvajler může být na jednu stranu důstojným a schopným hlídačem, na stranu druhou i milovaným a milujícím členem rodiny.

Německý ovčák

Stejně jako belgičtí ovčáci jsou známi svou čilostí a inteligencí. A podobně jako belgickým ovčákům jim kvůli vysoké hladině energie budete muset dopřát dostatek prostoru a vyžití. Pokud si ale ovčáka pořídíte, můžete získat strážce vynikajícího svojí věrností a oddaností.
německý ovčák na zahradě

Dobrman

Štíhlý černý pes původně vyšlechtěný k ochraně výběrčího daní. Už tento původ mu dává základ jeho dnešních ochranitelských pudů. Mimoto je to pes velmi temperamentní, a v jeho výchově je kriticky důležité zvládnutí poslušnosti, proto se jeho pořízení doporučuje spíše zkušenějším kynologům.

Na závěr ale nezapomeňte, že nezávisle na plemeni bude každý pejsek sám o sobě jedinečnou osobností. A milovat z celého srdce Vás může příslušník každého plemene bez rozdílu!