Vydáte se i letos do Řecka?

Řecko je již pěknou řádku let destinací, do níž se ročně sjíždí tisícovky odpočinku chtivých Čechů. V loňském roce dokonce patřilo mezi nejčastější letecké zájezdy a v letošní sezoně tomu asi jinak nebude.
pobřeží santorini
Ostrovy jsou top
Řecké ostrovy našince táhnou nejvíce. Největší zájem je o ostrovy Rhodos, Korfu a Kréta. Lákavá začíná být také nabídky na ostrovech Kos či Samos. Kypr taktéž nezůstává v pozadí zájmu.
Ostrovy nabízejí svým návštěvníkům veškeré služby a komfort jako pevninské destinace. K tomu je jako bonus průzračně čisté moře, nádherné pláže a počasí bez mráčku. Hotely nejrůznějších kategorií nabízejí skvělé zázemí, chutnou stravu a žádaný odpočinek.
turistická třída
Řecko je také skvělá volba
Samotné Řecko je také velmi oblíbenou lokalitou, je to země protkaná legendami a zajímavou historií, kde o slunečné paprsky není nouze. Olivové háje lemují blankytně modré moře a teplý vánek nám vdechuje do žil novou energii. Místní obyvatelé dodávají zemi příjemnou atmosféru a jejich vřelý přístup k turistům a přirozená pohostinnost zajišťuje, že se zde našinec cítí tak dobře.
Kdo není příznivcem celodenního slunění na pláži, ten by měl určitě navštívit vzácné památky. Jako stvořené jsou k tomuto účelu Athény, kde se nachází nejeden architektonický a historický skvost.
architektura akropolis
Každý si přijde na své
Řecko je i se svými přilehlými ostrovy velmi oblíbené také pro to, že nabízí skvělou dovolenou úplně pro všechny. Pobyt si užijí jak milovníci svobodného cestování, tak také rodiny s dětmi, kdy se v nabídkách cestovních kanceláří ve velkém objevují pobyty s animačními programy, ale také senioři či mladé páry.
V letoviscích je spousta vyžití, ať už se jedná o noční či denní zábavu, nebo restaurace nabízející místní kulinářské speciality.
Pro mnohé je Řecko láskou na celý život, ostatně není se čemu divit. Tato země dokáže opravdu učarovat a zanechat v člověku skvělé vzpomínky.