10 tipů na aktivní dovolenou

Surfování na Tenerife – evropská Havaj
 
Asi 50 metrů před černou městskou pláží v Puerto de la Cruz je jedno nejznámějších míst pro surfaře. Zkušení surfaři se v zimních měsících ihned ponoří do vln. Začátečníci otestují své schopnosti nejlépe na Playa Martinez. Tip: na Tenerife jsou mobilní surfařské školy, které vyučují zrovna tam, kde jsou vhodné vlny.
 
Na plavbě kolem Mallorky
 
Při plavbě na lodi kolem Mallorky objevíte například Cales Coves, což je skoro 100 jeskyní ve vertikálních skalních stěnách. Některé byly vytvořeny domorodci a pocházejí z 9. století před naši letopočtem.
 lake of fire sopka
Azory – Potápění se žraloky
 
Modří žraloci, Kladivouni nebo žraloci Mako se dobře cítí ve vodách kolem podmořské oblasti Condor u ostrova Faiala a nevadí jim setkání s člověkem. Zajížďka na sousední ostrov Pico zavede potápěče do tunelů či jeskyní, kde se shromažďují Sépie či Barakudy.
 
Ke Gardskému jezeru
 
Nejoblíbenější a nejpřístupnější oblasti stvořené pro horolezectví je oblast Arco. Massone, též známé jako Policromuro, leží poblíž nádherných olivových hájů a nabízí horolezecké cesty všech úrovní. Pro skutečné horolezce nabízí potřebný stimul Colodri – stěna o výšce 300 m.
 
Divoká voda na květinovém ostrově
 
Pro aktivní turisty je vhodná Madeira se svými působivými vodopády a různými druhy zvířat a rostlin. Navíc mírné klima ostrova umožňuje aktivity v každém ročním období. Tip: na seznamu světového dědictví UNESCO je Ribeiro Frio, které je součástí vavřínového lesa Laurisilva.
 norsko fjordy
Švýcarsko z nebe
 
Turisté, kteří chtějí vidět horský svět z hora, mohou zde využít mnoha paraglidingových škol. K dispozici jsou také různé kurzy pro začátečníky.
 
Irsko z koňského hřbetu
 
Pevný písek, plochý terén a dlouhé rozmanité pobřeží dělají z Irska dokonalé místo pro dlouhé jízdy na pláži. V závislosti na zážitku jsou možné mírné procházky či rychlé závody přes mokrý písek.
 
Dánsko na kole
 
Více než 10 000 značených cyklotras to je Dánsko. Skoro žádné hory, za to nádherné pobřeží, krátké vzdálenosti mezi ubytováním a restauracemi, tak definuje Dánsko perfektní cykloturistiku. Tip: dánské pláže jsou jen půl hodiny od Kodaně a nabízejí relax na písku u baltského moře.
 
Andalusie
 
Jižní oblast Španělska je v zimním období vhodná zejména jako místo pro venkovní sporty. Při průměrných teplotách, se horští cyklisté mohou těšit na technicky obtížné a volné průjezdy krajinou. Vynikající výhledy na moře a nezapomenutelné pohledy na faunu a floru dělají dovolenou v této oblasti nezapomenutelnou.
 
Norsko – výlet na kajaku
 
Řeka Sjoa je nejznámější divoká řeka Norska. Obsahuje snad všechny stupně obtížnosti pro sjíždění na raftu či kajaku. Kajakářské školy či obchody, ale i raftingové společnosti jsou k dispozici všem rekreantům.