Nepodceňujte revize

Mít dům, to není jen si spokojeně bydlet, to je také hromada starostí.

V domácnosti hrozí řada nehod a havárií a je dobré mít řádně pojištěnou domácnost. Dobrá pojistka vám ale nebude nic platná, pokud nesplníte podmínky pojištění dané pojišťovnou. Pokud nastane nějaká pojistná událost, pojišťovna bude provádět šetření, zda jste splnili všechny její požadavky, aby mohlo být vyplaceno odškodné. A tušíte, co všechno to obnáší? Jedna z prvních věcí, které bude chtít pojišťovna doložit, budou doklady o pravidelných revizích.

stožár

Aby vám pojišťovna vyplatila odškodné v případě nějaké škodní události ve vaši domácnosti, musíte mít v domě pravidelné revize příslušným odborníkem. Mezi základní revize patří revize plynu, pak revize komínů, revize elektrozařízení a od věci není ani nechat si udělat revize vodovodního potrubí. V panelových domech přibíráme do seznamu i revize výtahů, odvětrávání. A firmy? Tam je třeba dělat revize téměř všeho.

Zastavme se u revizí elektro, firma elektrokuchar vám ráda poradí, jaké revize a jak často je třeba revize provádět a kolik bude cena za revizi elektřiny Elektrokuchar. A víte třeba, že po zásahem blesku jste povinní provést mimořádnou revizi?

blesk

Máte firmu a víte, že musíte provádět elektrorevize všech zařízení, zásuvek, každého ručního elektrického nástroje, revize požárních hlásičů atd.

Kolik požárů vzniklo špatnou nebo starou elektroinstalací, vadnou varnou konvicí nebo elektrickým vařičem. Nehody se stávají, ale některým se dá aspoň částečně nějaké zabránit pravidelnými revizemi.

Nechejte si sestavit kalendář povinných revizí a budete mít jistotu, že v případě vzniku škody, jste-li pojištění, nebudete mít s pojišťovnou a s odškodným problémy. Nikdo samozřejmě nechce, aby se vám přihodila nějaká škodní událost, pravidelné revize může odhalit začínající problém, který odstraníte dříve, než přeroste v opravdu závažný.