Podnikatelé a finance, kapitola sama o sobě

Dobré nebo špatné zkušenosti s půjčováním financí? Každý máme zřejmě nějaké. Ať už si půjčujete pro soukromé účely, na stavbu domu, na rekonstrukci objektu, na vybavení nové domácnosti, na zařízení bytu, na koupi automobilu, ledničky, pračky, televize na splátky nebo pro účely podnikatelské, je to vždy svízel, do které vstupujeme. Jenomže u podnikatelů to má ještě trochu jiný význam. Mnoho z nich s půjčkou začíná, mnoho z nich s půjčkou končí. Ať tak či onak, peníze jsou zkrátka a dobře zapotřebí a my se podíváme na možnosti, jak si je vypůjčit když máte nebo když nemáte další problémy.

žena graf

Jedním z finančních možností, jak si půjčit dostatek financí je využít bankovní sektor. Jenomže zde můžete narazit na mnohé problémy. Banky totiž mají přísnější pravidla než je tomu například v případě soukromých společností. Ale kdo je dneska pozná. Všechno jsou to různé úvěry a hypotéky, takže jak se v tom vyznat? Nemusíte se až tolik vyznat, bohatě postačí, když si zvolíte jeden druh a získáte peníze, které budete splácet. Pak je jednoduše hotovo a vy si nemusíte s ničím dalším dělat starosti. Takovým produktem je i nebankovní hypotéka bez registru.

Jedná se o soukromou společnost, která hypotéku poskytuje, proto se říká, že je nebankovní. Ovšem úvěr se vám snaží poskytnout za podobných podmínek, jako by tomu bylo v případě bankovního produktu. Snaží se pomoci klientům a snížit splátky tak, aby dokázali splácet.

kasa peníze

V případě podnikatelského úvěru musí jít peníze výhradně do podnikání nebo firmy. Můžete s nimi však zaplatit ve firmě cokoliv co potřebujete. Nemusíte nic dokládat. Navíc můžete ručit jakoukoliv nemovitostí, domem, bytem, pozemkem, administrativní budovou, halou či dalšími nemovitostmi.

Doba splácení může být různá, nejdéle se však udává 30 let. Za nemovitost získáte kolem 50 – 70% její hodnoty. Vše se vyřizuje online a navíc se mnohdy u podnikatelů tolerují i záznamy v registrech, od toho tento název. Podnikatelé mohou mít i nízké daňové přiznání, společnost poskytující úvěr je většinou velice tolerantní k těmto věcem a vždy se snaží klientovi vyjít vstříc a zařídit mu optimální podmínky, aby úvěr mohl získat.