Potřebuje-li podnikatel půjčku

Ne vždy se soukromému podnikateli daří tak, jak by si tento přál. Nejednou může vysloveně dřít do úmoru a vydat ze sebe všechno, a přesto se mu nepodaří si dost vydělat. Na vině tomu může být celá řada okolností, proti nimž nejednou není obrany, a proto si pak takový podnikatel peníze aspoň půjčuje, aby nějak přečkal časy nedostatku.

Na takových půjčkách pro podnikatele není vlastně vůbec nic divného. Když tito někdy potřebují peníze navrch, finanční trh se tomu prostě přizpůsobil a takové půjčky pro podnikatele také v poměrně hojném počtu druhů nabízí. Takže by si měl hypoteticky každý z byznysmenů vybírat to, co je pro něj to nejvýhodnější.

britské mince

Jenže ono nejednou není na výběr. Půjček by tu, jak již zaznělo, bylo sice dost, ale jakmile je žadatel v nezáviděníhodné ekonomické situaci, je pro něj získání většiny takových nabídek prakticky nemožné. Protože se obvykle před půjčením vyžaduje, aby měl zájemce dobře vypadající daňové přiznání a hodně vysoké příjmy, běžně se požadují i čisté registry dlužníků a další pozitiva. A v těchto ohledech podnikatel ve finanční tísní často nevyhoví. Nedokáže splnit náročné požadavky týkající se garance řádného splácení, a tak je po nadějích.

švédské koruny

Ovšem naštěstí se lze spolehnout aspoň na to, že dotyčnému pomůže třeba nebankovní hypotéka bez registru. U té totiž nesehrávají registry dlužníků a záznamy v nich zásadní roli, nemusí tu vadit ani nižší příjmy, ba třeba ani hrozící exekuce. Tady je hlavní to, zda se může člověk za takovou nebankovní podnikatelskou půjčku zaručit zástavou nějakého nemovitého majetku odpovídající hodnoty. A tomu, kdo to dokáže, tu vyjdou maximálně vstříc. A půjčí mu na jeho podnikání klidně i značné množství peněz s optimální dobou splácení, výší splátek a pochopitelně i výhodným úročením. A to by bylo, aby člověk s takovou pomocí své podnikání nezachránil!