Vhodné vybavení do kuchyně

Doby, kdy se vařilo na kamnech pouze s minimem pomocných nástrojů jsou už definitivně pryč, alespoň tedy v našich končinách. V současnosti si můžete do kuchyně koupit takové šikovné pomocníky, díky nimž pro vás bude vaření daleko jednodušší, než tomu bylo doposud. Některé spotřebiče jsou sice trochu dražší, ale většina z nich se dá koupit poměrně levně. Jen chce umět hledat.
spotřebiče a nádobí
1.      Tyčový mixér – málokdo nemá v kuchyni tyčový mixér. Jedná se o velmi užitečný nástroj, který však neslouží pouze k mixování, ale je možné jej využít i k promíchávání rozličných směsí. Modernější typy totiž mají hned několik nástavců. Na rozdíl od klasických mixérů jsou tyčové modely o dost levnější, i když nejsou tak výkonné. Dobrý typ můžete koupit už za zhruba tisícovku.
2.      Toustovač – není nezbytný, ale určitě se hodí ho mít. Jeho cena se odvíjí od značky, velikosti a pochopitelně i dle množství funkcí. Některé toustovače umí pouze zapékat dva kusy pečiva najednou, v jiných dokážete na jeden zátah udělat snídani nebo večeři pro celou čtyřčlennou rodinu. Na první pohled se jedná trochu o luxus, ale vzhledem k relativně nízké ceně a vysoké užitnosti můžete na koupí jednoho takového kousku alespoň popřemýšlet.
předek mikrovlnky
3.      Mikrovlnná trouba – dnes se už bez mikrovlnné trouby snad neobejde žádná kuchyň v domácnosti. Jedná se o velice užitečný kousek vybavení, který sice ve své základní verzi umí „pouze“ ohřívat jídlo, ale pokud si připlatíte pár stovek, už si můžete v troubě připravit i pečené nebo dokonce grilované maso či zeleninu. V případě, že chcete šetřit, zapomeňte na to, že byste si mohli pořídit domů nějaký větší kousek, ale nevadí-li vám obětovat ještě pár tisícovek navíc, můžete získat velikostně plnohodnotnou alternativu ke klasické troubě, ovšem s daleko více funkcemi. Někdy se opravdu příliš šetřit nevyplatí, a toto je ten případ.